Gól pomáhá

20.11.2019 | SK

Černošičtí tygři hrající krajskou ligu pořádají v sobotu 14.12. vánoční charitativní utkání s názvem Gól pomáhá! Po vzoru amerických soutěží budou na led po prvním domácím gólu fanoušci házet plyšáky. Kromě této divácky atraktivní pomoci chystají na stadionu také organizovaný nábor do registru dárců kostní dřeně. A do třetice všeho dobrého poputuje výtěžek ze vstupného do spolků, škol a školek v Černošicích a blízkém okolí.

„S myšlenkou plyšákového utkání za námi přišel náš hráč Tomáš Brejcha, který takové zápasy zažil v USA, když tam hrával juniorskou soutěž. Všechny nás to oslovilo a rozhodli jsme se podobné utkání uspořádat a přivést lidi před Vánoci k nám na stadion. Diváci se můžou těšit na vánoční cukroví, punč či svařák a věříme, že i na kvalitní hokej, který se bude hrát pro dobrou věc a třeba nám to pomůže i přivést do přípravky nové malé hokejisty,“ říká trenér tygrů Luděk Záhorský.

Podobná utkání v Česku nejsou zatím moc obvyklá a je určitě dobře, že i týmy z nižších soutěží se snaží pomáhat. Lidé mohou pomoci už jen svou přítomností na charitativním utkání a také tím, že při úvodním gólu domácího týmu zasypou led plyšovými zvířátky, která získají při koupi vstupenky. Sportovní klub je po zápase věnuje do místních organizací pracujících s dětmi, které budou mít o plyšáky zájem, např. do mateřských škol, družiny, dětského domova apod.
„Všechna plyšáková utkání, co jsem odehrál, byla vždy speciální. Těšili se na ně nejen fanoušci, ale také hráči. Každý chce být ten, kdo vstřelí první gól. Jsem hrozně rád, že se myšlenka chytla a ještě se v tomto případě rozšířila o nábor do registru na darování kostní dřeně. V USA lidé na podporu dětí vždy hodně slyší a věřím, že tomu bude tak i tady,“ říká Tomáš Brejcha.
Chtěli bychom i podpořit zápis do registru dárců kostní dřeně.  V České republice je porucha krvetvorby každoročně diagnostikována stovkám pacientů, a to včetně mladých lidí a dětí. Pro mnohé z nich je přitom jedinou šancí na kvalitní život transplantace krvetvorných buněk. A i samotná transplantace není už pro dárce tak náročná jako dřív, dokonce jí lze provádět i jen z krve dárce. Zápis do registru trvá jen pár minut a je naprosto bezbolestný. Je třeba vyplnit dotazník a udělat odběr, který se provádí ze slin. Pár minut, které pak v budoucnosti mohou pomoci zachránit lidský život. Byli bychom velice rádi, kdyby se nás sešlo co nejvíc.

Overtime, aneb co přinesl víkend

Mladší žáci o víkendu zářili

Místa k sezení na zápasech

Připravujeme se na nová povinná hygienická opatření.

Overtime, aneb co přinesl víkend

Žákům se první zápasy sezony vydařily, druhá třída otevřela sezonu turnajem.

Co děláme pro bezpečí vašich dětí?

Nábor od 24. září

12:1 (4:0,2:0,4:1)

Mladší žáci | Neděle 27.09.2020, 10:00
HC Kobra Praha - Tygři Černošice