SK |

Travelling Jagrs vs. Černošice

Mezinárodní zápas v Černošicích? To je jen nějaká sranda, nebo se to opravdu stalo? Obě tvrzení jsou správná. Na místní zimní stadion dorazil tým z Kanady, který můžete znát pod názvem Travelling Jagrs. Jedná se o bývalé hráče druhé nejvyšší soutěže, kteří svůj aktivní život pověsili na hřebík, ale protože je hokej jejich národní sport, stále se jím baví.

Před několika lety se vytvořila skupina fandů, kteří v parukách a dresech legendárního Jaromíra Jágra objížděli zápasy NHL a fandili číslu 68. Letos se tato parta kluků rozhodla navštívit svou legendu v jeho rodišti a u toho poznat krásy ČR = Plzeňské pivo a odehrát několik zápasů.

V Černošicích proti kanadskému týmu nastoupil tým složený z našich mužů A, B a juniorů.I když šlo o přátelské utkání, bojovnost a chuť vybojovat každý kotouč byla na Kanaďanech znát. Skóre zápasu se přelévalo a o hezké okamžiky nebyla nouze. Kanadský brankář chytal jako břitva. Moc příležitostí pro zakončení nebylo. Místní děti měly na co koukat, i když se nejednalo o mistrovský zápas. V poslední třetině se podařilo skoré překulit na stranu Černošic, a i když si Travelling Jagrs vzali time, odvolali brankaře, nic na skóre se již nezměnilo a utkání skončilo 5:4 pro Černošice.

Ocenění ze strany Kanady přišlo, když jsme zápas nerozhodli střelou do prázdné. Zda je za tímto rozhodnutím sportovní čest, nebo dotyčný hráč nechtěl platit „pokutu“ za vstřelený hattrick, to se nedozvíme, ale pochvala od soupeře byla příjemná.

Co si z této akce odnášíme? Krom dobrého pocitu ze hry a poznání nových hokejových přátel, taky poznáváme mentalitu lidí, pro který je hokej národní sport číslo 1. Sport je pro ně zábava, neohrnují nos nad soupeřem a když se začne hrát, tak do toho dávají všechno. Touha vybojovat kotouč je opravdu velká. Nejde o to, zda hrajete NHL, Extraligu, Kraj, nebo si chodíte zahrát jen tak, vždy to je o touze a chtění porazit svého soupeře. Jen tak se můžeme zlepšovat, a to platí jak ve sportu, tak běžném každodenním životě.